
Je kijkt niet naar het resultaat van een crappy Taiwanese toy bootlegger. Deze versie van Bart en Homer Simpson is gemaakt door Willard Wigan, een microbeeldhouwer die de meest onwaarschijnlijke miniaturen maakt van bijvoorbeeld een zandkorrel of stofdeeltje. Met behulp van een microscoop, chirurgische mesjes en zelfgemaakt gereedschap creëert hij figuurtjes (van de Obama familie tot Peter Pan) op spijkerhoofden, of in het gaatje van een naald. Maar het kan nog kleiner:
One work can be as small as 0.005 mm (0.0002in) and some of his most recent works do not exceed the size of a human blood cell (Wikipedia.)
Echt insane. Omdat het zo’n gepriegel is werkt hij het liefst ’s nachts, dan heeft hij minder last van de trillingen die door het verkeer veroorzaakt worden. Sowieso moet hij eerst in een meditatieve staat terechtkomen. Hij vertraagt z’n hartslag en werkt tussen de slagen door. Die hebben namelijk het effect van een drilboor op zijn werk. Not handig.
Omdat zijn techniek nogal wat eist van z’n lichaam is het de vraag hoe lang hij dit nog kan volhouden. Snel maar even kijken dus naar zijn TED-presentatie, waarin hij onder andere vertelt dat z’n eerste kunstwerk bestond uit het maken van een appartement voor mieren, gemaakt van een houtsplinter.

©
Comment by jurgen Flick · 25/11/2009 @ 11:26 AM
Wat vet zeg!!! Hoe heb je hem in godsnaam gevonden?
Comment by MonoBrow · 25/11/2009 @ 12:00 PM
Hahahaha
Comment by Rory · 25/11/2009 @ 12:28 PM
Ik zeg Minimail. Ik zeg ook vragen hoeveel van die dingen hij in de jaren is kwijtgeraakt en of hij ‘Honey I Shrunk The Kids’ style weleens door zijn huis is gegaan..