Tinker Hatfield x Bo Jackson = epische awesmoeness. Je kent het verhaal toch? Nike ontwerper Hatfield realiseerde zich tijdens een sessie in een sporthal dat hij geen paar schoenen had waarmee hij verschillende sporten goed kon beoefenen. Dus een model waarmee je net zo makkelijk backhands als lay-upjes maakt bijvoorbeeld.

Hij ontwierp zo’n sneaker maar werd gek genoeg door een aantal vp’s van Nike uitgelachen en praktisch tegengewerkt. Toch werd de Cross Trainer door volharding van onder andere Tinker uitgebracht. Zo introduceerde Nike een nieuwe categorie sportschoenen die ervoor zorgde dat het merk na een aantal jaar van me-too matigheid weer serieus genomen werd.

Het succes van de Cross Trainer is ook aan het Bo Jackson-model te danken. Bo was op de universiteit al goed in zowel baseball, American football én atletiek. Als pro had hij een legendarische carrière in de MLB en NFL (net zoals de hilarische Neon Deion Sanders, weet je nog?).

Jackson was het levende bewijs dat een schoen, geschikt voor verschillende sporten, bestaansrecht had. Zijn door Hatfield ontworpen signature model zorgde voor de allergrootste Cross Trainer hype. En maakt mij in 2010 nog steeds hebberig.

Sneaker Freaker heeft een prachtig overzicht van alle modellen.

3 Responses to “Nike Air Trainer Max 91: Smaakvolle Lompheid”

  1. Comment by Rory · 21/07/2010 @ 12:23 PM

    lopen ook echt superlekker!

  2. Comment by Anne O. · 22/07/2010 @ 3:33 PM

    Oeh en mij!! Of mag dat niet voor meisies?

  3. Comment by MonoBrow · 23/07/2010 @ 4:07 PM

    haha, en dit komt uit de mond van iemand die grijze AJV’s heeft…